Карнаухівська  середня  загальноосвітня  школа  має  давню  і  неповторну  історію…

Минав  час…  Збільшувалася  кількість  жителів  селища  Карнаухівка,  збільшувалася  кількість  дітей.  Тому  виникла  потреба  у  будівництві  нової  школи.  Ідея  будівництва  нової  школи  належала  Секретнюку   Івану  Омеляновичу.    Сільською  радою  в  селищі  було  виділено  земельну  ділянку  неподалік  від  старого  корпуса  СШ    38  та  пам’ятника  загиблим  воїнам  в  роки  Великої  Вітчизняної  війни.   Восени  1971  року  відбулися  закладини  фундаменту  нової  школи,  до  речі,   під   фундамент  було  покладено   капсулу  з  листом  майбутньому  поколінню. А  1  вересня  1972  року  на  святі  Першого  дзвоника,  який  вже  проводився  на  парадному  вході  нової  школи,  будівельники  вручили  символічний  ключ  від  школи її  директору  Секретнюку  Івану  Омеляновичу.

Нова  середня  загальноосвітня  школа    38  міста  Камянського  була:  триповерхова,  світла,  простора,  з великими  класними  кімнатами,  зі  спортивним  залом,  з  великою  територією,  власною  сучасною  ( для  того  часу )  котельнею,  що  працювала  на  вугіллі.  На  території  школи  вдало  розташувалися  два  спортивні  майданчики.  Менший,  що  знаходився  за  школою,  був  створений  для  занять  фізичною  культурою  молодшої  ланки  школи.  Більший  має  велике  футбольне  поле  зі  спортивним  знаряддям  для  учнів  старшої  школи.  Територію  школи  було  прикрашено  зеленими  насадженнями:  каштанами,  клумбами  з  барвистими  квітами. На  території  школи  працювала  майстерня  з  обробки  деревини.  Саме  при  керівництві  школою  Іваном  Омеляновичем  дівчата  отримували  посвідчення  швеї  2 – 3  розряду,  а  хлопці - посвідчення  токарів. На  третьому  поверсі  школи  працівниками  та  учнями  була  створена  музейна  рекреація, присвячена  подіям  Великої  Вітчизняної  Війни, де містились  тематичні  стенди,  предмети  та  фото  війни,  листи  з  фронтів. На другому  поверсі – Ленінська  кімната  ( патріотичне  виховання  завжди  було  на  першому  місці  в  нашій  школі ).  У  кабінеті  домоводства,  де  дівчата  набували  навиків  домашніх  господинь,  є  дві  кімнати:  для  теоретичних  і  практичних  занять. Тут  неодноразово  проводяться  районні  та  міські  семінари,  по  завершенню  яких   дівчата  пригощають гостей  власноруч  вирощеними  овочами  на  присадибних  ділянках  школи. У  кожному  класі  було  встановлено  радіозв’язок  з кабінетом  директора,  крім  цього  в  кабінетах  встановили  кінескопи  для  перегляду діафільмів  та  слайдів.

Педагогічний  колектив  та  учні  і  надалі будуть  зберігати  та примножувати  здобутки  рідної  школи.  Відчуття  прекрасного,  тонке  сприйняття  літератури,  музики,  живопису  -  це  основа  таланту  підростаючого  покоління. І  тому  цим  критеріям  навчання  і  виховання  приділятиметься  належна  увага  і  в  майбутньому.  Патріотичний дух,  вірність громадянському  обов’язку,  любов  до  рідного  краю,  селища,     школи  -  ось  ті  цінності,  що  виховувалися  і  будуть  виховуватися  у  майбутніх  поколіннях  карнаухівських  школярів.

Секретнюк Іван Омелянович

Корпус школи №38 1956-1960 рр.