Роботи євроклубівців

Есе на тему «Я-європеєць»
Виконала учениця 10 класу
Середньої загальноосвітньої школи № 38 ім.Секретнюка І.О.
Гончар Дар'я Віталіївна

Я помітила таку закономірність: кожна нація і кожен народ схожий з окремою людиною. Як народ українці зявились досить давно, протягом століть дорослішали, створюючи свою державу, розвиваючи мову, будували міста і села, приймали віру, здобували незалежність.

Зараз українці – доросла європейська нація. Доросла, бо ми майже досягли, чого прагнули: маємо свою мову,православну віру, здобули незалежність, європейська, бо наша країна знаходиться в центрі Європи і ми українці – свідома європейська нація.

Що ж значить бути європейцем? Зайдемо здалеку. На зорі цивілізації в Древній Греції зароджується перша і єдина можлива форма державного устрою – демократія. Людина в Давній Греції – не якийсь там електорат, а особистість, яка має право на життя у суспільстві,на певні права і такі ж обов’язки, на увагу до своєї особистості.

Саме там і народилось слово гуманізм. Любов до людини – це найвищий прояв сильної, незалежної країни.

Саме такою я хочу бачити свою Україну. І не просто бачити. Мине кілька років і я стану  дорослою людиною, свідомим громадянином, я зможу брати участь у керуванні державою, зміцнювати її економіку. Але це буде колись! А що ж зараз? Сидіти склавши руки. Ні!Цього я не хочу!

Як громадянин України, я зараз маю право і бажання підтримати свою країну в тяжкий для неї час. Ми з друзями беремо участь у благодійних заходах, концертах, виставках. На підтримку нашим воїнам пишемо листівки і листи. Ведемо просвітницьку роботу серед учнів нашої школи та жителів селища.

Нам дуже хочеться вийти на міжнародний рівень, поспілкуватись з ровесниками з-за кордону. Я думаю, що ми могли б якнайповніше розповісти їм про минуле, пояснити сучасне і помріяти про майбутнє нашої держави. Наші сусіди нас би зрозуміли, бо всі ми – вихідці з колишнього СРСР, тож і проблеми у нас схожі. А хто ж краще допоможе вирішити проблеми, ніж друзі, яким ці проблеми знайомі.

Тож у мене є мрія: знайти друзів за межами нашої держави, спілкуватись з ними, розуміти один одного. А коли ми станемо дорослими, то вже не зможемо ворогувати, бо дитяча дружба – на віки.