Аналіз роботи за минулий навчальний рік

Звіт  про  роботу  МО  класних керівників  за  2016-17 н.р. та  пріоритетні напрямки  роботи  на  2017-18н.р.

Методичне об*єднання класних керівників – структурний підрозділ внутрішньо-шкільної системи керування виховним процесом , який координує науково-методичну та організаційну роботу класних керівників.

Аналіз роботи в школі за 2016-2017 н.р. показав, що основну увагу звертали на такі питання:

Правове виховання.

В листопаді пройшов місячник правових знань в межах якого відвідувались сім'ї учнів, які потребують особливої уваги, неблагополучні сім'ї. На шкільному профілактичному обліку стоять  6 учнів схильних до правопору – шень та   1 сім'я, що опинилися в складних життєвих обставинах. Працювала Рада з профілактики правопорушень. В 2016-17 н.р. на обліку в кримінальній міліції Баглійського району знаходиться 1 учень- Мироненко Ярослав учень 9а класу, в ССД  - Поляцко Аліна та Поляцко Інна учениці 8а класу. Систематично здійснювався контроль за відвідуванням занять та успішністю учнів, які стоять на шкільному профілактичному обліку. Постійно проводилися бесіди на право виховну  тематику, пропаганду здорового способу життя. Питання  правового виховання розглядалися на нарадах при директорові, засіданнях методичних об'єднань, батьківських зборах. Діти з девіантною формою поведінки залучалися до підготовки та участі у різних  виховних заходах, що проводилися в школі. На кожного учня, що знаходиться на шкільному профілактичному обліку, заведена картка, де фіксуються зміни в характері та поведінці дитини. Найбільш злісні вчинки розглядаються на засіданнях  Ради з профілактики правопорушень.

Важливе місце в системі правової освіти школи відводиться роботі з батьками. Батьки в класних колективах  постійно аналізують стан поведінки учнів. Порушення поведінки обговорюється на батьківських зборах. Батьки беруть участь в організації дозвілля дітей: проводяться батьківсько-учнівські свята, організовується чергування батьків під час проведення шкільних свят. Обговорюються питання засвоєння моральних цінностей і ідеалів, норм, взаємин між близькими людьми, виховання культури поведінки, правдивості, справедливості, гідності, здатності проявити турботу про молодших, милосердя до людей похилого віку.

Екологічне виховання.

Силами вчителів та учнів школи систематично проводилася робота по впорядкуванню території, що закріплена за школою. Згідно з річним планом школи проводилися бесіди на екологічну тематику, конкурси малюнків, плакатів, поробок.

Національне і патріотичне виховання.

Національне виховання в школі спрямоване на формування у учнів національної свідомості, любові до рідної землі, поваги до батьків, шанобливого ставлення до культури, звичаїв, традицій. З цією метою проводилися уроки народознавства та відкриті виховні заходи.

Проведення тематичних уроків мужності та зустрічі з ветеранами ВВвійни, проведення уроків «Захист Вітчизни», науково-практичні конференції, робота лекторських груп, збір спогадів ветеранів війни. Ініціативна група займається збором матеріалів для поповнення музею школи, щодо висвітлення та пропаганди  подій в період визволення селища від фашистських загарбників. До Дня Збройних Сил України  серед старшокласників було проведено конкурс  «Ну-мо, хлопці».

Діти з задоволенням приймали участь у міських та районних змаганнях та конкурсах. Команда школи у 2013році зайняла 1 місце у військово-спортивних змаганнях допризовної молоді, присвячених Дню Захисника Вітчизни . Участь у міських змаганнях з багатоборства, міських змаганнях з нагоди створення Збройних Сил України серед юнаків 8-11 класів.

Налагоджена робота з забезпечення у школі позакласної гурткової роботи, що розширює коло дозвілля і відпочинку дітей. В школі працюють гуртки та спортивні секції:

-         ДВМ «Творю руками прекрасне» (керівник Плоха В.В.)

-         Хореографічний «Юна» (керівник Мовчан М.В.)

-         Гурток «Юний патріот» (керівник Савранець О.М.)

-         Секція спортивних ігор (тренер Шевцова В.В.)

Під керівництвом Плохої В.В. (гурток «Творю руками прекрасне») пройшли виставки  образотворчого та декоративного мистецтва «Макарошки», «Декоративне дерево», «Троянда з бісеру», Петриківський розпис «Тарілочка».Вихованці гуртка прийняли участь в міських конкурсах «Зима-чарівниця» (Ломака Марія ,7б клас) .

Проведені виставки творчих робіт учнів із природних матеріалів  та виставка фотоетюди «Осінь». Щорічно в школі проводиться конкурс  «Золота осінь».

Школа приймала участь у міських змаганнях з футболу на приз клубу «Шкіряний м′яч» . В грудні 2016 р на базі СЗШ №23пройшла міська олімпіада з фізичної культури. В школі вже стали традиційними спортивні змагання  «Відкриття та закриття шкільної спартакіади» та танцювальний конкурс «Танцюють всі!».

Заслуговує на увагу і шкільний Євроклуб ( керівник Зіненко Я.С.). Євроклубівці приймали участь у святкових заходах.

В 2017-2018 н.р. пріоритетними напрямками виховної роботи класних керівників будуть:

-         сприяння забезпеченню умов для засвоєння учнями рівня та обсягу освіти, а також розвитку їх здібностей;

-         створення умов для організації змістовного дозвілля , профілактики бездоглядності, правопорушень, планування і проведення відповідних заходів;

-         сприяння підготовці  учнів до самостійного життя в дусі взаєморозуміння, миру, злагоди;

-         проведення виховної роботи з урахуванням вікових та індивідуально – психологічних особливостей учнів, їх нахилів, інтересів, задатків, готовності до певних видів діяльності; а також рівня сформованості учнівського колективу.