Аналіз роботи за минулий навчальний рік

У минулому навчальному році наш методичний підрозділ працював над реалізацією проблеми школи « Креативна освіта в школі як один із елементів розвитку та самореалізації особистості», зокрема 5 етапу. Вчителі школи впроваджували в свою роботу елемент передового педагогічного досвіду, елементи нових технологій активного навчання. При цьому необхідною умовою було узагальнення досвіду роботи вчителів, використання етнопедагогіки в процесі навчання і виховання учнів.

На уроках учителі намагалися ознайомити кожного учня  зі світовою культурою, яка сприяла розвитку гуманістичних рис характеру кожного учня, розвиток його нахилів. Вчителі намагалися на основі гуманізації забезпечити учням оволодіння знаннями та навичками на рівні державних вимог.

У  2016-2017 н.р. вчителі  МО гуманітарного циклу працювали над такими питаннями:

1. Нестандартні види робіт як один із факторів підвищення інтересу до навчання на уроках гуманітарного циклу.
  2. Проектні роботи учнів.
  3. Розвиток творчих здібностей у дітей ( літературний напрямок, образотворчий напрямок, науково-дослідницький напрямок)
  4. Методичний підрозділ працював у плані забезпечення вчителів новими програмами, методами і засобами навчання, підручниками, додатковою літературою, підвищенням професійного рівня вчителів. МО школи гуманітарного циклу в минулому році працювало над проблемами розвитку усного писемного мовлення та творчих здібностей учнів. Проводились предметні тижні, де учні демонстрували творчі роботи, звіти, проводились конкурси поезії, малюнків. Вчителі давали відкриті уроки, на яких використовувалися інноваційні методи навчання.

У 2016-2017 н.р. учні школи взяли участь у конкурсах  « Гринвіч»

( англійська мова)- 42 учні, « Мультитест» Всеукраїнський конкурс з української мови ( грудень 2016 року)– дипломи учасників  отримали 20 учнів, диплом лауреата – Діана Байдак , 6-А клас ( 9 місце); « Олімпус» Всеукраїнська олімпіада з української літератури ( січень ) – дипломи лауреатів отримали з учнів: Захарова Діана , 5 б клас( 9 місце), Маньковська Катерина , 5б клас ( 9 місце), Бабич Дар'я, 6 б клас ( 7 місце);« Зимонька –чарівниця», « Собори наших душ», « Олімпійський рух: історія та сьогодення». Отримали сертифікати та подарунки .

Учениця 11 класу Антоненко Діана   писала олімпіадну роботу з курсу « Людина і світ» за темою « глобальні проблеми сучасності». Робота увійшла до складу трьох кращих робіт міста, а на обласному рівні зайняла 2 місце. ( керівник Пацюк С.О.).

У жовтні 2016 року була написана стаття в газету « Відомості» « Той Карнаухівський плацдарм» ( Пацюк С.О.). Був організований захід в знак пам'яті про початок форсування Дніпра в районі с.Карнаухівка у жовтні 2016 року разом з СЗШ№19.

Фільм « Юність» став переможцем у конкурсі відео на психологічну тематику анти суїциду. ( Ісмаілова С.В., Пацюк С.О.), був розроблений презентаційний макет  фото колаж « Цінуй життя» на цю ж тематику, отримав вищу оцінку журі.

Поломана Н.В.  брала участь в складі журі міського конкурсу знавців укр.. мови ім.. П.Яцика ( листопад 2016 р), міського конкурсу читців поезії Т.Г. Шевченка ( березень 2016 р).

3.03.2017 року на базі школи пройшло міське свято « Ім'я твоє несемо, неначе скарб, через віки» до 200-річчя Т.Г.Шевченка ( Поломана Н.В., Ісмаілова С.В.). Був підготовлений фільм « Пророчі слова Шевченка очима дітей».

У березні  2017  на базі СЗШ№10 учні школи брали участь у святі –презентації учнівських творів, опублікованих у збірнику « Святої правди час новий».

Твір « Два Титани» Гончар Дар'ї, учениці 8-А класу надрукували в збірці « Святої правди голос новий», Дніпропетровськ, видавництво « Свідлер А.Л.». 2017р.

У вересні 2016 року робота Моісеєнко К, Шаповал А. , учениць 10 кл.,  зайняла 3 місце у міському етапі туристсько-краєзнавчої експедиції « Моя Батьківщина - Україна « у напрямі « козацькому роду нема переводу» на тему « Стежками рідної Карнаухівки».

У школі були підготовлені та проведені виставки гуртка  під керівництвом

Плохої В.В. :«Макарошки», « Кленові троянди», « Розпис тарілочки», « Троянда з бісеру», « Декоративне дерево».

Були проведені шкільні олімпіади з навчальних предметів, конкурс  знавців укр. мови ім. П.Яцика.

Учні нашої школи брали активну участь у шкільних та міських предметних олімпіадах, конкурсах.

Але існують і недоліки в роботі  вчителів методичного  об'єднання:  низький відсоток перемог на олімпіадах та конкурсах,  недопрацювання в збільшенні методичної  та інформаційної бази. Тож завданням на наступний рік стане саме робота в цих напрямках.